Styl życia

Lagom, czyli współczesny klucz do szczęścia i zdrowego życia

LagomJuż od dawna kraje skandynawskie przodują w rankingach miejsc na świecie, gdzie żyje się najlepiej. Nie chodzi tutaj wyłącznie status materialny mieszkańców, choć oczywiście bezpieczeństwo finansowe to istotny element naszego życia. Długość życia, zdrowie oraz poczucie szczęścia to aspekty, które w Skandynawii są lepsze aniżeli w innych krajach. Gdzie więc tkwi sekret zdrowia, dobrego samopoczucia, harmonii i szczęścia? Szwedzi odnaleźli rozwiązanie w prostocie i umiarze, czyli dwóch najważniejszych czynnikach, na których opiera się ich filozofia życiowa zwana "LAGOM". Sprawdź, na czym ona polega.

Więcej…

 

Czym jest empatia? Definicja, znaczenie. Jak doskonalić empatię?

EmpatiaEmpatia jest ważną i pożądaną cechą, to umiejętność wczuwania się w cudze stany emocjonalne, stawianie się na czyimś miejscu i zrozumienie jego sposobu myślenia. Skąd bierze się empatia, jak się objawia i dlaczego warto ją doskonalić?

Więcej…

   

Asertywność - czym jest? Asertywność w pracy, w związku. Test, trening

AsertywnośćAsertywność to ostatnimi czasy bardzo modne słowo. Pojawia się w kontekście cechy charakteru ale i zdolności, pożądanej w wielu zawodach. Czym jest asertywność i skąd się bierze? Jak można ją doskonalić i kiedy tak naprawdę się przydaje?

Więcej…

 

Podstawy zdrowego żywienia - białka, cukry i tłuszcze, witaminy, woda, sole mineralne

Zdrowe żywienieZdrowe odżywianie jest podstawą dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Prawda ta wydaje się być niepodważalna, a współcześnie coraz więcej ludzi zaczyna wcielać ją w życie, starając się wybierać zdrową i ekologiczną żywność w sklepach. Żeby jednak móc samemu zaplanować zdrowe odżywianie, należy zapoznać się z podstawową wiedzą na temat składników żywności.

Więcej…

   

Oczyszczanie organizmu z toksyn i złogów - głodówka i diety oczyszczające

Oczyszczanie organizmuKuracje oczyszczające organizm ze złogów i toksyn - głodówka, dieta zasadowa, diety jednostronne. Już średniowieczni filozofowie jak Hipokrates, Pitagoras czy Sokrates wychwalali zdrowotne oddziaływanie głodówki i wybranych diet na organizm człowieka.

Więcej…

 

Co daje bieganie? Korzyści, efekty dla zdrowia, urody, samopoczucia

Bieganie - biegnąca kobietaCo daje bieganie? Idę pobiegać, uprawiam jogging, chcę zacząć biegać… - bieganie jako sport i sposób spędzania wolnego czasu jest coraz popularniejsze. Na czym polega jego fenomen? Przede wszystkim na tym, że to jeden z najprostszych sposobów na poprawę samopoczucia oraz dbanie o piękną sylwetkę.

Więcej…