Styl życia

Czym jest empatia? Definicja, znaczenie. Jak doskonalić empatię?

EmpatiaEmpatia jest ważną i pożądaną cechą, to umiejętność wczuwania się w cudze stany emocjonalne, stawianie się na czyimś miejscu i zrozumienie jego sposobu myślenia. Skąd bierze się empatia, jak się objawia i dlaczego warto ją doskonalić?

Więcej…

 

Asertywność - czym jest? Asertywność w pracy, w związku. Test, trening

AsertywnośćAsertywność to ostatnimi czasy bardzo modne słowo. Pojawia się w kontekście cechy charakteru ale i zdolności, pożądanej w wielu zawodach. Czym jest asertywność i skąd się bierze? Jak można ją doskonalić i kiedy tak naprawdę się przydaje?

Więcej…

   

Podstawy zdrowego żywienia - białka, cukry i tłuszcze, witaminy, woda, sole mineralne

Zdrowe żywienieZdrowe odżywianie jest podstawą dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Prawda ta wydaje się być niepodważalna, a współcześnie coraz więcej ludzi zaczyna wcielać ją w życie, starając się wybierać zdrową i ekologiczną żywność w sklepach. Żeby jednak móc samemu zaplanować zdrowe odżywianie, należy zapoznać się z podstawową wiedzą na temat składników żywności.

Więcej…

 

Oczyszczanie organizmu z toksyn i złogów - głodówka i diety oczyszczające

Oczyszczanie organizmuKuracje oczyszczające organizm ze złogów i toksyn - głodówka, dieta zasadowa, diety jednostronne. Już średniowieczni filozofowie jak Hipokrates, Pitagoras czy Sokrates wychwalali zdrowotne oddziaływanie głodówki i wybranych diet na organizm człowieka.

Więcej…

   

Co daje bieganie? Korzyści, efekty dla zdrowia, urody, samopoczucia

Bieganie - biegnąca kobietaCo daje bieganie? Idę pobiegać, uprawiam jogging, chcę zacząć biegać… - bieganie jako sport i sposób spędzania wolnego czasu jest coraz popularniejsze. Na czym polega jego fenomen? Przede wszystkim na tym, że to jeden z najprostszych sposobów na poprawę samopoczucia oraz dbanie o piękną sylwetkę.

Więcej…

 

Składniki, sole mineralne bez których nie można się obejść

Składniki mineralne8 składników mineralnych, bez których nie można się obejść

Zainteresowani zdrową dietą, wiele uwagi poświęcamy witaminom. Nie możemy jednak zapominać, że nasz organizm potrzebuje nie tylko witamin, ale i soli mineralnych, które umożliwiają wchłanianie się witamin oraz odgrywają ważną rolę w pracy naszego organizmu.

Więcej…