Rozmaite warianty ceramiki łazienkowej. Jak wybrać?

Ceramika łazienkowaO ostatecznym efekcie aranżacyjnym łazienki decydują detale, dlatego istotną rolę odgrywają elementy ceramiki, czyli umywalka, sedes i, coraz częściej doceniany, bidet. Różnorodne warianty umożliwiają wykończenie pomieszczenia w dowolnym stylu. Kwestie estetyczne muszą iść w parze z praktycznymi. Na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę, aby idealnie dopasować ceramikę do wnętrza?

Umywalki klasyczne, nowoczesne i w nietypowym stylu

Projekty umywalek, podobnie jak cała ceramika sanitarna, stanowią odpowiedź na różnorodne potrzeby klientów. Producenci oferują szeroką gamę możliwości pozwalającą na dostosowanie modelu do indywidualnych potrzeb. Klasyczne rozwiązania są zawsze na czasie i pasują do aranżacji łazienek o różnym charakterze. Standardowe, lekko zaokrąglone linie perfekcyjnie wkomponowują się w każde wnętrze, ponieważ nie zwracają na siebie uwagi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się jednak na bardziej wyraziste formy, które wpisują się w nowoczesny styl. Wyraźne kształty koła lub prostokąta świetnie się sprawdzą w takim wnętrzu. Różnorodność umywalek to nie tylko kwestia form, ale również wymiarów. Wybór w znacznym stopniu zależy od wielkości łazienki, ale zawsze trzeba pamiętać, aby był optymalny. W małej łazience wcale nie musi rządzić najmniejszy dostępny model. Może okazać się, że przestrzeń pozwala na wstawienie wariantu średniej wielkości. Należy zwrócić uwagę na fakt, że małe umywalki są dość płytkie, co jest niepraktyczne i powoduje rozchlapywanie wody za każdym razem, gdy z niej korzystamy. W niewielkim pomieszczeniu zaleca się wybór umywalki z szafką. W innych przypadkach można się zastanowić nad wersją z półpostumentem lub postumentem.

Jaki sedes? Stojący czy wiszący?

Projekt łazienki powinien być spójny i dobrze przemyślany, także z powodów czysto technicznych. O ile szafki można zwykle łatwo wymienić, ceramika łazienkowa dostarcza więcej problemów. Jej montaż jest bardziej złożony, dlatego jednym z podstawowych pytań, jakie należy sobie zadać to, czy chcemy sedes stojący czy wiszący. Sedes stojący jest montowany w podłodze, jej płaszczyzna służy jako podparcie, a zbiornik na wodę pozostaje na zewnątrz. Sedes wiszący jest mocowany do stelaża w ścianie, który należy obudować. Zaletą jest brak widocznego zbiornika, ale trzeba pamiętać, że konstrukcja stelaża zajmuje nieco miejsca, dlatego w małej łazience wybór powinien być dobrze przemyślany. Modele kompaktowe doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach, w których istnieją wnęki. Outlet internetowy Plusoutlet.pl oferuje rozmaite modele w korzystnych cenach, a także pozostałą ceramikę sanitarną. To świetna okazja, aby zaoszczędzić na urządzaniu łazienki.

Bidet - potrzebny czy nie?

W małej łazience po prostu nie ma miejsca na bidet, ale gdy mamy do czynienia z przestronnym pomieszczeniem, wówczas warto o nim pomyśleć. Montuje się go podobnie jak sedes i powinien stać koło niego. Chociaż posiadanie bidetu nie jest wymogiem, stanowi rozwiązanie, które jest mile widziane i zyskuje na popularności.

Komentarze