Pończochy jak marzenie

pończochyPończochy - chyba nie ma innej części garderoby w równym stopniu owianej atmosferą tajemnicy i seksapilu. Synonim kobiecości. Pończochy poprawiają kształt i wygląd nóg oraz uwodzą już od stu lat.

Zastąpione przez bardziej praktyczne rajstopy, pończochy i seksowne pasy do pończoch wracają do łask i coraz częściej są wykorzystywane na co dzień, a nie tylko jako bielizna erotyczna. Na rynku dostępnych jest wiele typów pończoch, o różnych kolorach, wzorach i splotach, a także z różnych półek cenowych.

Na rynku obecnie przeważają tzw. pończochy samonośne, wykończone u góry silikonową taśmą, która utrzymuje je w miejscu. Takie rozwiązanie, jako znacznie prostsze, chwilowo praktycznie wyeliminowało ze sprzedaży pończochy zapinane do pasa, ale dzisiaj wracają one do łask. Niemały udział ma w tym pas do pończoch - to właśnie on, wielokrotnie zdobiony koronkami, kokardkami, wykonany z delikatnej materii lub seksownej skóry nadaje ton całemu kompletowi bielizny. Pończochy mogą być doczepiane także bezpośrednio do gorsetów.

Taki erotyczny strój najlepiej dopełniają stringi do kompletu, a przynajmniej w identycznym kolorze. I chociaż projektanci oferują komplety w niemal wszystkich kolorach tęczy, to i tak największą popularnością zdają się cieszyć komplety w ponadczasowej bieli i czerni - przy czym pierwsze uważane są przede wszystkim za eleganckie i jako takie wybierane np. jako bielizna ślubna, a drugie trafiają zazwyczaj prosto do sypialni.

Odrobina historii

Pończochy jakie znamy dzisiaj zalały rynek w pierwszej połowie XX wieku. Pierwsze były wykonane z nylonu i miały charakterystyczny ciemny szew noszony dokładnie na środku łydki. Dziś technologia pozwala na szycie ich bezszwowo, jednak wielokrotnie szew specjalnie dorysowuje się, nawiązując tym samym do złotej epoki pończoch.

Wynalezienie rajstop, które są łatwiejsze w noszeniu i zapewniają więcej ciepła, wyparło na pewien okres pończochy z rynku bielizny. Producenci uznali także, że do modnych spódniczek mini, pończochy – odsłaniające przecież gołą skórę górnej części uda – po prostu nie będą pasować. Dzisiaj oczywiście czasy się zmieniły i pokazanie kawałka skóry nikogo już nie szokuje.

Z pasem czy samonośne?

Tradycjonalistki pewnie powiedzą, że jedynie pasy przypinane do pasa do pończoch są „prawdziwe”, ale również te samonośne mają swoją bogatą tradycję. Niekiedy mogą one jednak zbyt mocno uciskać nogę i nieelegancko wrzynać się w pulchną skórę. Jeżeli więc zbędne kilogramy to Twój problem, zdecyduj się na pas do pończoch.

Zanim zaczniesz chodzić w pończochach po mieście warto żebyś wypróbowała je w zaciszu własnego domu i sprawdziła, czy nie zaczynają Ci opadać po kilku gwałtowniejszych ruchach. Gdy brakuje ci już na to czasu, a wybierasz się na ważną imprezę, na której będą też tańce, na wszelki wypadek zabierz ze sobą parę rajstop na zmianę.

Autor: www.nevershy.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze