Płaszcze damskie - jak dobrać do figury?

Stylowy damski płaszczOdpowiednie dobranie wiosennego płaszcza może być nie lada wyzwaniem. Każda z nas ma inną figurę, co sprawia, że nie ma uniwersalnego stroju pasującego do wszystkich typów sylwetki. Z tego powodu warto znać kilka podstawowych zasad pomocnych podczas dobierania właściwego modelu płaszcza wiosennego.

Pierwszym krokiem powinno być sprecyzowanie Twojego typu sylwetki, co pozwoli na zawężenie wyboru odpowiedniego ubrania, takiego jak płaszcze damskie. Wiosenne stylizacje dobrane we właściwy sposób potrafią bowiem podkreślić figurę i zamaskować niekorzystne mankamenty.

Nie można dokładnie sprecyzować każdego typu figury, jednak wyróżnia się kilka podstawowych kształtów kobiecego ciała. Pierwszym z nich jest prostokątna sylwetka charakteryzująca się ramionami i biodrami o tej samej szerokości. Tak zbudowane osoby nie posiadają również widocznego wcięcia w talii, co wymaga dobierania strojów rekompensujących ten brak. W przypadku prostokątnej figury idealnie sprawdzą się płaszcze wiosenne z dekoltem w kształcie litery V oraz lekko poszerzanym dołem. Doskonałym pomysłem będzie również podkreślenie talii za pomocą szerokiego paska. Osoby o takiej sylwetce powinny unikać bufiastych rękawów.

Kolejnym typem sylwetki jest tak zwane "jabłko", charakteryzujące się obfitym biustem, szerokimi biodrami i ramionami oraz brakiem wcięcia w talii. Osoby o takiej budowie posiadają zazwyczaj smukłe nogi. Jest to niewątpliwie ich atut, dlatego w codziennych stylizacjach warto podkreślać tą część ciała. Odpowiednim ubiorem dla tego typu figury jest płaszcz o prostym kroju z głębokim dekoltem. Dobrym wyborem będą również modele z podwyższaną talią sięgające maksymalnie do kolan. Taki zabieg pozwoli na podkreślenie szczupłych nóg i odwrócenie uwagi od górnej partii ciała.

Płaszcze damskie

Płaszcz dla kobiety w typie "gruszki"

Osoby posiadające szerokie biodra i uda określa się mianem "gruszki". Takie kobiety posiadają również stosunkowo wąskie ramiona i mały biust, dlatego w przypadku tego typu sylwetki warto podkreślić górną część ciała w celu wyrównania proporcji. W przypadku tego typu sylwetki najlepiej sprawdzą się płaszcze wyposażone w pagony na ramionach, duży kołnierz lub kieszenie umieszczone w okolicach biustu. Długość takiego stroju powinna sięgać maksymalnie do kolan.

Ostatnim wyróżnianym typem sylwetki jest klepsydra cechująca się pełnymi biodrami i biustem oraz wąską talią. W przypadku takiej figury najlepiej unikać oversize'owych płaszczy wiosennych i skupić uwagę na modelach z wiązanym paskiem. W celu podkreślenia talii można zastosować również zapięcie na jeden guzik albo ozdobne kieszenie umieszczone na tej wysokości. Osoby z sylwetką klepsydry będą wyglądać znakomicie również w rozkloszowanych modelach płaszczy wiosennych.

Partnerem artykułu jest Modon.pl - dystrybutor płaszczy damskich. Sprawdź ofertę na https://modon.pl/pol_m_Odziez-damska_Plaszcze-damskie-173.html.

Ocena: 5.0

Komentarze