Najmodniejsze w tym sezonie kafelki do kuchni

Kafelki do kuchniOd kilkunastu lat panuje nieprzerwana moda na kafelki do kuchni. Odchodzi się już od tapet, boazerii, a nawet gładzi, na rzecz bardziej trwałego i znacznie łatwiejszego w utrzymaniu materiału. Płytki idealnie odbijają światło i rozjaśniają nawet niewielkie i ciemne pomieszczenie, a poza tym w kilka minut można je dokładnie wyczyścić z użyciem jedynie gąbki i płynu do mycia naczyń. Producenci płytek idąc za tym ciosem, z sezonu na sezon oddają w ręce użytkowników kolejne modele pięknej i trwałej glazury do kuchni.

Popularne kafelki do kuchni

Gusta właścicieli domów i mieszkań zmieniają się z sezonu na sezon. Kiedyś popularne były gładkie błyszczące płytki w kolorach beżowym, brązowym lub białym. Dziś ten schemat znacznie się zmienił. Powoli odchodzi się od tego typu glazury, na rzecz wyrazistych kolorów, motywów przewodnich i faktur. Obecnie największym powodzeniem cieszą się wielobarwne kafelki do kuchni o widocznych strukturach. Występują one w połączeniu z nieco bardziej tradycyjnymi płytkami, mozaikami lub szklanymi panelami dekoracyjnymi. W wielu nieruchomościach zobaczyć można kafelki z motywem drewna, betonu lub cegły (najpopularniejszymi wzorami już od kilku sezonów). Wśród kolorów przodują szarości i odcienie brązu, choć nie brakuje wśród nich zieleni, błękitów, czerwieni czy fioletów, a nawet czerni, zwłaszcza w przypadku dużych przestronnych i jasnych wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu.

Kiedy wybierać idealne kafelki do kuchni?

Kafelki do kuchni to podstawowy element aranżacji tego najważniejszego domowego pomieszczenia. Ich wybór warto dokładnie przemyśleć i dopasować do reszty aranżacji. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z pomocy projektanta, warto już na etapie tworzenia projektów określić swoje oczekiwania właśnie odnośnie płytek. To pomoże choćby opracować warianty kolorystyczne pozostałych elementów, takich jak meble czy dekoracje oraz określić styl, w jakim chcemy urządzić swoją wymarzoną kuchnię. Z powodzeniem kafelki do kuchni możemy kupić jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych (zobacz przykładowe kolekcje na https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-kuchenne/cat_100866.html). Wówczas musimy jedynie dokładnie obliczyć powierzchnię pomieszczenia i ilość niezbędnych płytek. W takim przypadku będziemy mieli już bazę aranżacyjną, która będzie wymagała jedynie odpowiedniej oprawy i niewielkiego dopełnienia.

Komentarze