Masaż podciśnieniowy, który pomaga zgubić zbędne kilogramy

Zgubienie zbędnych kilogramówDobroczynne właściwości masażu są wykorzystywane we współczesnej kosmetyce pod postacią różnych zabiegów. Co ciekawe, nie chodzi wyłącznie o kuracje wykonywane manualnie. Sporą popularnością cieszy się także masaż podciśnieniowy, który jest przeprowadzany przy użyciu głowicy z elektronicznie sterowanymi rolkami. Taki zabieg sprawdza się znakomicie m.in. w profesjonalnych terapiach wyszczuplających i modelujących.

Części z nas gabinetowe zabiegi odchudzające kojarzą się z inwazyjnymi kuracjami, które wymagają później przejścia przez okres rekonwalescencji. Nic bardziej mylnego! W ofertach salonów urody znajdziemy bowiem metody modelowania sylwetki, które całkowicie wykluczają przekroczenie naturalnej bariery naskórka. Natomiast endermologia LPG, nazywana również masażem podciśnieniowym, jest tego najlepszym przykładem. W przypadku tej terapii wyszczuplającej aparatura zabiegowa służy przede wszystkim do spotęgowania efektów, które uzyskuje się dzięki "standardowemu" masażowi manualnemu.

Jak działa urządzenie do endermologii LPG?

Endermologia LPG to opatentowana technologia, która została opracowana przez Louisa Paula Guitay'a. W tym zabiegu kluczowe jest działanie urządzenia wyposażonego w głowicę z elektronicznie sterowanymi rolkami. To właśnie ono pozwala na wykonanie masażu mechanicznego, podczas którego wytwarza się podciśnienie. Co więcej, sam zabieg polega przede wszystkim na przemieszczaniu głowicy po danej partii ciała, np. w okolicach ud, pośladków, brzucha czy bryczesów. Powstają wtedy fałdki skóry, które są dodatkowo zwijane i rozwijane w różnych kierunkach oraz z ustawioną wcześniej prędkością. Innymi słowy, jedną z zalet endermologii jest także możliwość dopasowania parametrów urządzenia do niwelowanych niedoskonałości. Ta metoda sprawdza się bowiem w walce z różnymi defektami urody.

Które niedoskonałości ciała i skóry można zredukować?

Masaż podciśnieniowy uznaje się za szczególnie skuteczny wtedy, gdy jego celem jest zredukowanie cellulitu lub nowopowstałych rozstępów. Działanie urządzenia do endermologii LPG pozwala bowiem m.in. na pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Jednakże, efektem tego zabiegu jest również wzmocnienie tkanki łącznej oraz bezpieczne stymulowanie metabolizmu. Po przeprowadzeniu pełnej terapii, która składa się z około 10-20 wizyt w gabinecie, zdecydowanie przyspieszają procesy odpowiedzialne za usuwanie z organizmu toksyn i ubocznych produktów przemiany materii. To z kolei sprawia, że endermologia LPG znajduje zastosowanie zarówno w kuracjach ujędrniających i modelujących, jak i wyszczuplających. Ponadto, masaż podciśnieniowy oddziałuje na złogi tłuszczu, dzięki czemu przyczynia się do szybszego uwolnienia adipocytów (komórek tłuszczowych), które zalegają w partiach ciała opornych na ćwiczenia i lekkostrawną dietę.

Endermologia

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do endermologii?

Trudno byłoby wskazać jakąkolwiek ze współczesnych kuracji gabinetowych, której nie towarzyszą pewne przeciwwskazania. Niestety, podobnie jest w przypadku zabiegów modelujących i wyszczuplających, np. endermologii LPG. Przeszkodę do przeprowadzenia masażu podciśnieniowego będą stanowiły m.in. żylaki, keloidy, wysypki skórne, naczyniaki, opryszczka, kolczyki w obszarze poddawanym kuracji czy nowotwory. Ponadto, endermologii LPG nie wykonuje się u osób przyjmujących antykoagulanty oraz kobiet w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Co ważne, wszelkie przeciwwskazania powinny zostać wykluczone jeszcze przed rozpoczęciem terapii, czyli podczas konsultacji z kosmetologiem.

Źródło materiału: Qclinique.pl.

Komentarze