Jak zrobić manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowyWciąż zazdrościsz przyjaciółkom pięknych stylizacji? Chciałabyś aby Twoje paznokcie stały się Twoim atutem? To wbrew pozorom nic trudnego! Najwyższy czas poznać tajniki paznokci hybrydowych, i nauczyć się wykonywać manicure hybrydowy w domowym zaciszu! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dokładną instrukcję jak za pomocą lakierów hybrydowych wykonać swoje pierwsze paznokcie hybrydowe! Zapraszamy do krótkiej lektury!

Paznokcie hybrydowe - jak zacząć?

Większość kobiet uważa manicure hybrydowy za bardzo skomplikowany zabieg, wymagający kursów, doświadczenia, i praktyki. Przeraża nas cena oraz ilość akcesoriów potrzebnych do wykonania zabiegu. Tak naprawdę to nic trudnego, a teoria tylko brzmi skomplikowanie! Samodzielne zrobienie paznokci hybrydowych jest niezwykle łatwe, a efekty jakie osiągniemy pozwolą nam się cieszyć nieziemską stylizacją przez najbliższe tygodnie! To dlatego warto poświęcić chwilę i nauczyć się robić manicure hybrydowy, który z każdym kolejnym razem będzie coraz piękniejszy! Pamiętajcie, praktyka czyni mistrza - również w przypadku stylizacji hybrydowych!

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Gdy nauczysz się poprawnie wykonywać paznokcie hybrydowe, nie będziesz musiała tracić czasu i pieniędzy na wizyty w drogich salonach kosmetycznych. Tak naprawdę wystarczy odrobina chęci, i regularna praktyka aby osiągnąć zamierzony cel! Prawda że brzmi banalnie? Przejdźmy do najważniejszego, czyli nauki! Do kompleksowego wykonania manicure hybrydowego, będziemy potrzebowali następujących rzeczy:

 • bazę do lakieru hybrydowego,
 • top do lakieru hybrydowego,
 • kolorowy lakier hybrydowy,
 • cleaner (odtłuszczacz),
 • waciki bezpyłowe,
 • patyczki z drewna,
 • bloczek polerski oraz pilnik,
 • lampę UV/LED.

Gdy wszystkie niezbędne akcesoria są gotowe, nie pozostaje nic innego jak przystąpić do pracy!

 1. Za pomocą przygotowanego pilnika nadajemy naszym paznokciom wymagany kształt (zależny od naszych preferencji).
 2. Następnym krokiem jest przygotowanie skórek wokół paznokci. Drewnianym patyczkiem odsuwamy je na bok, a te bardziej przeszkadzające wycinamy.
 3. Bloczkiem polerskim bardzo delikatnie matowimy płytkę, pamiętając o umiarze aby uniknąć uszkodzenia paznokcia.
 4. Zmatowioną płytkę paznokcia odtłuszczamy za pomocą wacików bezpyłowych nasączonych cleanerem, usuwając dodatkowo powstały przy matowieniu pył.
 5. Aplikujemy cienką warstwę bazy do lakierów hybrydowych, po czym utwardzamy ją w lampie według zaleceń producenta.
 6. Nadszedł moment na który czekaliśmy, czyli nałożenie kolorowego lakieru hybrydowego. Aplikujemy 1-2 warstwy w zależności od pigmentacji wybranego produktu, po czym utwardzamy w lampie według zaleceń producenta.
 7. Po utwardzeniu koloru, nakładamy warstwę topu do lakieru hybrydowego, następnie utwardzamy w lampie według zaleceń producenta.
 8. Na koniec ponownie przemywamy paznokcie odtłuszczaczem, i dla wzmocnienia efektu możemy użyć oliwki do skórek. Tym sposobem udało się zrobić pierwsze paznokcie hybrydowe! Gratulujemy! :)

Prawda że to nic trudnego? Oczywiście aby osiągać efekty jakie możemy obserwować na profilach profesjonalistów w mediach społecznościowych jeszcze daleka droga, ale tak jak już wspominaliśmy praktyka czyni mistrza! W manicure hybrydowym można dojść do perfekcji, wystarczy regularny trening i eksperymentowanie. Podnośmy sobie poprzeczkę i próbujmy nowych rozwiązań. Łączmy kolory i kombinujmy z wzorkami, a być może kiedyś dołączysz do grona profesjonalistów!

Współautorem artykułu jest: ModnePazurki.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze