Dom i ogród

Szafy czy komody do sypialni - co wybrać?

KomodaNie ulega wątpliwości, że zarówno szafy, jak i komody muszą znaleźć się w każdym domu czy mieszkaniu. Tego rodzaju funkcjonalne meble pozwalają na przechowywanie ubrań, butów, pościeli, ręczników, a nawet dziecięcych zabawek czy drobnych przedmiotów, które nie powinny być na widoku. Wbrew pozorom nie wystarczy wyłącznie udać się do sklepu meblowego i kupić pierwszy lepszy mebel.

Więcej…

 

6 trendów na fronty mebli kuchennych w 2019 roku

Fronty mebli kuchennychPlanujesz w najbliższym czasie urządzać lub remontować kuchnię? Zobacz, jakie trendy będą dominować we frontach mebli w 2019 roku. Zapraszamy do lektury!

Więcej…

   

Zlew kontra rysy: jak pielęgnować i dbać o zlewozmywak

Zlew granitowyJednym ze stałych elementów wyposażenia domu jest zlew. W niektórych kuchniach zmieści się tylko nieduży jednokomorowy zlew, w innych zaś są okazałe zlewozmywaki granitowe dwukomorowe, tak wygodne i praktyczne szczególnie dla dużej rodziny.

Więcej…

 

Jaką pergolę wybrać do ogrodu?

Pergola metalowaUrządzając swój ogród warto stawiać na rozwiązania, które są jednocześnie funkcjonalne i urokliwe. Wśród nich wymienić możemy przede wszystkim pergole.

Więcej…

   

Najmodniejsze w tym sezonie kafelki do kuchni

Kafelki do kuchniOd kilkunastu lat panuje nieprzerwana moda na kafelki do kuchni. Odchodzi się już od tapet, boazerii, a nawet gładzi, na rzecz bardziej trwałego i znacznie łatwiejszego w utrzymaniu materiału. Płytki idealnie odbijają światło i rozjaśniają nawet niewielkie i ciemne pomieszczenie, a poza tym w kilka minut można je dokładnie wyczyścić z użyciem jedynie gąbki i płynu do mycia naczyń. Producenci płytek idąc za tym ciosem, z sezonu na sezon oddają w ręce użytkowników kolejne modele pięknej i trwałej glazury do kuchni.

Więcej…

 

Styl art deco we wnętrzach. Jakie ściany, meble, tkaniny? Salon, kuchnia, łazienka Art deco

Styl art deco w salonieStyl art deco - styl w sztuce, w tym w architekturze wnętrz rozpowszechniony w latach dwudziestolecia międzywojennego. Dwudziestolecie to jeden z najbardziej burzliwych okresów w dziejach europejskiej sztuki, czas kiedy francuskie salony i bujne życie paryskich artystów wyznaczały europejskie trendy w architekturze, sztuce i modzie.

Więcej…