Dom i ogród

Jak urządzić salon w stylu vintage?

Styl vintageStyl vintage w pomieszczeniu można osiągnąć poprzez połączenie starego z nowym. Do aranżacji wnętrz zwykle wykorzystuje się inspiracje polskim designem z lat 50. i 60. W salonie urządzonym w stylu vintage nie może zatem zabraknąć przedmiotów i mebli w duchu retro jak: stara komoda, porcelana, stylowy niski stolik kawowy czy fotel o drewnianej konstrukcji.

Więcej…

 

Łazienka w klimacie jesieni - jakie płytki wybrać?

Łazienka w klimacie jesieniKażda pora roku może stać się inspiracją do urządzenia wnętrza. W łazience kluczową rolę odgrywają płytki, które opierają się działaniu wody i zmianom temperatury. Trudno też kwestionować ich niesamowitą różnorodność. Jesień nastraja nieco nostalgicznie, ale równocześnie jest pełna pięknych barw. Na jakie płytki warto zwrócić uwagę?

Więcej…

   

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego: ile kosztuje i czy się opłaca?

FotowoltaikaNie da się ukryć, albo nie zauważyć, że na energię elektryczną wydajemy coraz to większe sumy pieniędzy. Jest to efekt rosnących kosztów prądu, ale nie tylko. Każdy z nas ma laptop, telefon, tablet, mp3, powerbank i milion innych urządzeń, które należy ładować. Do tego dochodzą sprzęty RTV i AGD. Pralka, lodówka, zmywarka, suszarka, lokówka, odkurzacz i wiele więcej. Te wszystkie sprzęty do działania potrzebują właśnie energii elektrycznej. Aby jakkolwiek móc ograniczyć te koszty, należy szukać alternatywnych, tańszych źródeł, dzięki którym możliwe będzie utrzymanie tych wydatków na stosunkowo optymalnym poziomie.

Więcej…

 

Aranżacja przedpokoju - wizytówka twojego domu

Aranżacja przedpokojuTo on jako pierwszy wita nas od progu i to z nim mamy pierwszy kontakt wzrokowy wchodząc do wnętrza domu. Przedpokój - bo o nim mowa - stanowi wizytówkę naszego mieszkania. Wiedząc jak istotne jest pierwsze wrażenie, które trwa tylko 11 minut(!), warto zadbać o to, by był on nie tylko funkcjonalny, ale także miły dla oka. Urządzanie przedpokoju to spore wyzwanie. Zazwyczaj jest małych rozmiarów i słabo doświetlony, a obecność drzwi frontowych dość znacząco ogranicza możliwości aranżacji. Jak urządzić przedpokój, by był zarazem funkcjonalny i efektowny? O tym poniżej.

Więcej…

   

3 pomysły kolorystyczne do pokoju dziecka

Kolorystyka w pokoju dziecięcymUrządzenie pokoju dla dziecka w sposób "prawdziwie dziecięcy" jest wyzwaniem dla wielu rodziców. Dlatego poniżej prezentujemy kilka pomysłów i inspiracji, które pomogą w aranżacji tego pomieszczenia.

Więcej…

 

Styl industrialny - urządź pomieszczenie w minimalistyczny i oryginalny sposób

Styl industrialny - aranżacjeSurowe, ceglane ściany, niewielka liczba mebli i dużo przestrzeni. Choć początkowo może brzmieć to niezbyt zachęcająco, to jednak styl industrialny potrafi naprawdę zachwycić. Dodatkowo staje się on coraz popularniejszy, także w Polsce. Czym tak naprawdę wyróżnia się ten sposób urządzania pomieszczeń? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Więcej…