Czy depilacja laserowa usuwa włosy na stałe?

Depilacja laserowaJak działa laser? Ile kosztuje pozbycie się niechcianych włosków raz na zawsze?

Uciążliwa depilacja

Wszyscy, którzy lubią dobrze wyglądać, dbać o swoje ciało, wiedzą jak ważnym jest usuwanie zbędnego owłosienia. Dotyczy to tak kobiet, jak i mężczyzn. Na depilacji spędzamy mnóstwo czasu. Pochłania ona także rocznie niemałą sumę pieniędzy. Najgorszym jednak jest to, że prędzej, czy później, niechciane włoski odrastają. Kłują, skóra staje się nieprzyjemna w dotyku, nieestetyczna i znów trzeba myśleć o depilacji. W zależności od stosowanej metody powtarzanie zabiegu wymagane jest codziennie (w przypadku maszynki), albo najdalej za kilka tygodni (gdy używamy wosku lub depilatora). Czyż nie byłoby cudownie, pozbyć się włosków z pewnych partii ciała na stałe?

Zalety depilacji laserowej

Jest to sposób na gładką skórę, który z każdym rokiem zyskuje na popularności. Zabieg ten, przeprowadzany w profesjonalnym gabinecie niemal nie powoduje bólu. W porównaniu z mechanicznym usuwaniem owłosienia woskiem, czy depilatorem, jest niezwykle łagodny dla skóry. To bardzo ważne szczególnie w przypadku delikatnych miejsc intymnych. Wrażliwa skóra bardzo szybko ulega podrażnieniom i reakcjom alergicznym. Depilacja laserowa ogranicza tego typu ryzyko do minimum. Sam zabieg może powodować uczucie dyskomfortu, któremu jednak łatwo zapobiec stosując wcześniej maść znieczulającą lub schładzając daną partię ciała.

Ważną zaletą tej metody usuwania włosków jest fakt, że można ją stosować nawet w przypadku posiadania żylaków oraz skłonności do pajączków. Osoby obciążone tego typu problemami nie mogą używać żadnych mocno inwazyjnych metod, czyli wosku, depilatora, pasty cukrowej. Dzięki laserowi kobiety z żylakami nie muszą już być skazane na maszynkę.

Ten sposób depilacji działa na mieszki włosowe uszkadzając macierz. Powoduje to trwałe zniszczenie włosa i uniemożliwia mu regenerację oraz odrost. W efekcie można śmiało powiedzieć, że depilacja laserowa usuwa niechciane owłosienie na stałe. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie nastąpi to już po pierwszym zabiegu. Koniecznym jest przyjęcie serii 5-8 w odstępach czasowych co 6-8 tygodni, w zależności od rodzaju owłosienia, struktury, stopnia pigmentacji.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Wiele osób pozostaje przy tradycyjnej maszynce, bo wydaje się najtańsza. To tylko pozorna oszczędność. Tego typu golenie jest niezwykle słabo efektywne. Jeżeli zależy Ci na gładkim ciele, już na drugi dzień po zabiegu musisz go powtórzyć, bo włoski odrastają i nieprzyjemnie kłują. Przelicz sobie zatem roczny koszt maszynek, których używasz codziennie lub co drugi dzień oraz pianki, czy żelu do golenia i balsamu łagodzącego podrażnienia po goleniu. Jeżeli stosujesz kremy do depilacji, albo wosk, również sprawdź jakie są to koszty w skali roku. Jakie w ciągu kilku lat? Podobnie rzecz się ma z depilatorem. Co jakiś czas trzeba go wymieniać, a dobre urządzenie również nie jest tanie. Dodatkowo używanie go nie należy do bezbolesnych.

Najtańszy zabieg laserowej depilacji we Wrocławiu i Warszawie znajdziesz w salonie Epilira. Za serię 5 zabiegów na jedną część ciała zapłacisz tylko nieco więcej jak za depilator. Biorąc pod uwagę, że laser pomoże Ci usunąć zbędne owłosienie na stałe, cena jest naprawdę korzystna. Jeśli zdecydujesz się na to, by wygładzić całe swoje ciało, w zapomnienie pójdą maszynki, depilatory i inne wydatki z tym związane. Przede wszystkim jednak będziesz cieszyć się gładką skórą bez przerwy.

Komentarze