6 trendów na fronty mebli kuchennych w 2019 roku

Fronty mebli kuchennychPlanujesz w najbliższym czasie urządzać lub remontować kuchnię? Zobacz, jakie trendy będą dominować we frontach mebli w 2019 roku. Zapraszamy do lektury!

Zdominuje nas błysk

W 2019 roku popularne będą wykończenia błyszczące, szczególnie jeśli mowa o uchwytach szafek i wszelkich dodatkach w kuchni. W inspiracjach pojawiają się metaliczne, połyskujące gałki, krany czy lampy. Modne będą miedź, złoto, ale też metal i stal. Luksusowe akcenty pojawiać się mogą również na obrzeżach blatów i cokołach. Takie dodatki doskonale komponują się z prostymi, gładkimi frontami, zarówno jasnymi, jak i ciemnymi. Należy jednak pamiętać, że o błysk trzeba dbać - elementy metalizowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji i częstego polerowania.

Szarości i biel tracą na znaczeniu

Po kilku latach dominacji szarości i bieli we wnętrzach, barwy te zaczynają pomału tracić na znaczeniu. W kontekście mebli kuchennych w 2019 roku w kolorystyce znajdziemy odwrót od dominujących do tej pory jasnych szafek. Zobaczymy za to barwy ciemne - czerń, brąz, granat. Nowoczesne techniki produkcji sprawiają, że takie meble są bardziej użyteczne. Coraz częściej producenci oferują powłoki zabezpieczające przed "palcowaniem się" frontów czy odbarwieniu pod wpływem światła.

Odważniejsze barwy

Najbliższy rok będzie momentem przejściowym, co oznacza, że trendy będą wzajemnie się przenikać. Na popularności zyskają jednak kolory. Nie pojawiają się one na wszystkich szafkach, ale np. na jakiejś ich części. W barwach wystąpią intensywne czerwienie i turkusy. Dla mniej odważnych producenci szykują fronty do szafek kuchenny w pastelowych odcieniach - brudnego różu, mięty czy niebieskiego. Jeśli zaś chodzi o wykończenia, to dotychczasowy połysk frontów zastąpi mat lub półmat.

Fronty mebli kuchennych

Asymetria

W dotychczasowych trendach meblarskich, szczególnie kuchennych, dominowała symetria. Szafki były zawsze równe, jednej wysokości, z blatem roboczym i miejscem do jedzenia. W 2019 roku ma się to zacząć zmieniać. Linia szafek nie będzie już jednolita, pojawią się przesunięcia i różne głębokości. Dzięki temu pomieszczenie zyska na lekkości. Równocześnie wciąż modne będą otwarte kuchnie. Różnica pojawi się w podejściu do pozostałych mebli. Do tej pory kuchnia była odcinana od reszty przestrzeni. Teraz ma się z nią połączyć. Efekt uzyskiwany będzie poprzez zastosowanie podobnych mebli w całym mieszkaniu, a przynajmniej w danym pokoju. Pozostając w tematyce asymetrii, meble nie będą musiały być identyczne, a jedynie mocno nawiązywać do kuchennych frontów.

Otwarta przestrzeń

W naszych kuchniach przeważają konstrukcje zamknięte. Czasem zdarzają się szafki przeszklone, ale mimo wszystko nie wybieraliśmy raczej otwartych półek. W zbliżającym się roku w kuchniach pojawią się lekkie, ażurowe konstrukcje uzupełniające zamknięte meble kuchenne. Szkieletowe szafki mają być bardziej praktyczne. Zastąpić mają szczególnie meble sięgające do sufitu.

Oświetlenie jako uzupełnienie mebli

Meble kuchenne nie mogą obejść się bez prawidłowego ich oświetlenia. W 2019 roku królować będzie podświetlenie led umieszczone w niższej linii górnych i dolnych szafek. To ostatnie nie ma charakteru użytkowego, a wyłącznie ozdobny. W kwestii oświetlenia górnego modne będą duże lampy. Tworzenie będą również swoiste konstelacje poprzez łączenie kilku lamp.

Klasyka zawsze się obroni

Mimo zmieniających się trendów, pewne elementy są stałe. Wciąż modne będą kolory klasyczne: czerń, granat, biel. Jeśli chodzi o styl mebli kuchennych, to nadal dominują trzy - loftowy oraz angielski i prowansalski. Zwolennicy ponadczasowych rozwiązań śmiało mogą po nie sięgać.

Niezmienny będzie również trend naturalności. Wciąż blisko nam do kamieni i drewna, które stanowią bazę dla wszystkich stylów i kompozycji.

Artykuł został opracowany przy współpracy z Meble Mistrz - producentem specjalizującym się w meblach na wymiar.

Komentarze